YAZ koduyla %35 İndirim ☀️ 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Bonjouk Studio

Bonjouk Studio’da doğal taş takıları modern bir tasarım anlayışıyla yorumluyoruz. Her bir doğal taşın kendine has güzelliğini, kusursuz metal işçiliğiyle birleştiriyoruz. Akdeniz’in sıcak, neşeli, mutlu çocuklarıyız. Renkli, naif ve zarif tasarımlarımıza bu mirası yansıtıyoruz.

Doğal taş takılarımızın hepsi ev kadınları tarafından elde yapılıyor. Her parça ev kadınlarının ekonomik bağımsızlığı yolunda yeni bir adım oluyor. Diğer tasarımlarımız Kapalıçarşı’nın yüzlerce yıllık tecrübesinin ve kusursuz işçiliğinin eseri. Ünlü sadekarlar ve değerli metal ustaları tarafından üretiliyorlar.

Biz Bonjouk Studio’da Akdeniz değerlerine inanıyoruz. Mutlu, sakin, uyumlu ve göz kamaştıran takılar yapmak için çalışıyoruz. Doğa ana ve kadınlarının emeğini sizinle buluşturuyoruz.
*
Bonjouk Studio is a modern take on everyday jewelery made of natural stones. We take our inspiration from the contrast between the natural imperfection of precious, semi-precious stones and colorful illusions of light. Our designs are colorful, naïve and modern. The use of color comes from the brand’s roots.
We are children of the Mediterranean; warm, unexpected and happy.

Our natural stone pieces are handmade by a local work force of homemakers which we aim to grow and support. Other designs such as sterling silver pieces are produced in the heart of Istanbul’s Grand Bazaar by master jewelers.

From naïve and intuitive pastel palettes to bold color combinations, the designs reflect the Mediterranean way of life; effortless, delicate, vibrant, harmonious and always joyful. From the loving hands of Mother Nature and women.