BS35 koduyla %35 İndirim | 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Turkuaz Doğal Taşı ile Huzur Bulun!

Tüm taşlar arasında belki de en popüleri olan Turkuaz doğal taşı, şifalı mineraller arasında. Göz kamaştırıcı mavi-yeşil bir tona sahip. Çıkarılan ilk değerli taşlardan biri olan Turkuaz doğal taşının anlamı, Yerli Amerikalılar tarafından cennet ile Dünya arasında bir bağlantı oluşturmak için güçlü bir şifa aracı olarak kullanılan kutsal bir taş olarak kabul edildi.

Turkuaz doğal taşı kişisel koruma sağladığı için eski yıllarda savaşa giden savaşçılar arasında popüler bir koruyucu kalkan olmuş. Turkuaz taşının parlak ve çarpıcı tonu, Aztekler'in tören maskelerinde ve savaş araçlarında kullanıldığı görüldü. Antik çağlarda, istilacı yağmacılara ve diğer antik zorluklara karşı bir koruma görevi gördü. Pers efsanesine göre de Turkuaz taşı ay ışığını yansıtıyor ve iyi şans getiriyor.

Üstelik Turkuaz taşının canlı renkleri Taj Mahal dahil olmak üzere kutsal alanlarda dekoratif bir renk katıyor. Bu kristal dünyanın yüzeyini selleyen okyanusları sembolize eder. Turkuaz kristali göz kamaştırıcı suların görüntüsünü andıran parlak renklere sahiptir.

Binlerce yıldır koruyucu bir taş olarak kullanılan bu taş, eski duygusal yaralarınızı iyileştirir ve stresle başa çıkmanızı sağlar. Ruhsal çöküşlerinizde, size ve duygularınıza iyi gelir. Sağlık ve bolluk için Turkuaz taşını kullanabilirsiniz. Meditasyonunuza bu taşı ekleyerek huzur ve sakinlik kazanabilirsiniz. Suyun iyileştirici enerjisinden gelen etkileri ile yaşama ve yaşamın kökenine bağlanmanızı sağlar. Kalbi iyileştirir. Tüm çakralarınıza enerji vererek huzurunuzu arttırır. Ruhunuz için vitamin gibi gelecek Turkuaz taşını kıyafetlerinizde ve aksesuarlarınızda kullanarak hem pozitif etkilere sahip olursunuz hem de göz alıcı rengi ile kombinlerinize hoş bir görüntü getirir.

Turkuaz doğal taşı aralık ayında doğanların doğal doğum taşlarından biridir. 22 Kasım - 21 Aralık dönemini kapsar. Yay burcunun doğal taşıdır. Turkuaz kristalleri size keşif ve denge getirir. Titreşimleri kendinizi bulmanıza ve dengeye dönmenize yardımcı olur.

Turkuaz doğal taşını kullandığımız ürünlerimiz:
Gemme Mercan & Turkuaz Halhal
Esmeralda Doğal İncili Turkuaz Kolye için tıkla!
Prinkipo Doğal İncili Turkuaz & Opal Kolye için tıkla!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın