BS35 koduyla %35 İndirim ❤️ 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Safirin Asaleti

Sonunda safir doğal taşını koleksiyonumuza ekledik! Koleksiyonlarımızda kullandığımız bütün doğal taşlar biricik ve özel. Safir doğal taşı da bu biricik taşlarımızdan biri.

Safir, eylül ayının taşıdır. Safir adı Latince "saphirus" kelimesinden ve Yunanca "sapheiros" kelimesinden türemiştir ve her ikisi de mavi anlamına gelir. Bazıları safir isminin Satürn gezegeni ile olan ilişkisinden kaynaklandığına inanıyor. İsim kabaca birçok farklı dilde "Satürn gezegeni için sevgili" anlamına gelecek şekilde tercüme edilebilir.

Antik Pers hükümdarları, gökyüzünün safir taşların yansımasıyla maviye boyandığına inanıyorlardı. Ve bir zamanlar büyük bir şair safiri "gün batımından sadece birkaç dakika sonra açık bir gökyüzünün mavisi" olarak tanımlamıştı.

Krallar, kötü etkilere karşı güçlü bir savunma olarak boyunlarına safir takmıştırlar. Kullanan kişiyi kıskançlıktan koruyacağına ve ilahi bir iyilik vereceğine inanmışlardır.

Safir, yüzyıllar boyunca göklerin bir sembolü, masumiyetin koruyucusu, sağlığın destekçisi olarak görülmüştür. Neşe, refah, iç huzur ve güzellik verdiğine inanılıyor.

Orta çağlarda insanlar safir takmanın olumsuz düşünceleri bastırdığına inanıyorlardı. Aynı zamanda rahatsızlıkları tedavi edici bir güce sahip olduğuna inanılıyor.

Safirin, konsantrasyonu teşvik eden, yaratıcılığı artıran ve saflığı, düşünce derinliğini teşvik eden bilgelik taşı olduğu söylenir. Safirin huzur ve refah getirdiği düşünülmektedir. Mavi rengi nedeniyle, enerji dengesizliklerini ortadan kaldırır, boğaz ve kaş çakraları ile ilişkilidir.

Safir, en popüler değerli taşlardan biridir ve takılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Safirler sertliklerinden dolayı hemen hemen her şekilde temizlenebilir. Ilık, sabunlu su en iyisidir, ancak ultrasonik temizleyicileri ve buharlayıcıları da deneyebilirsiniz. Ayrıca, içinde amonyak bulunan su kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Safir doğal taşını kullandığımız ürünlerimiz:

Mabel Doğal İncili Safir Kolye için tıkla!

Paloma Doğal İncili Safir Kolye için tıkla!

Paloma Doğal İncili Safir Kolye için tıkla!

Paloma Doğal İncili Safir Bileklik için tıkla!

Paloma Doğal İncili Safir Bileklik için tıkla!

ve daha fazla safir doğal taşlı ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın