YAZ koduyla %35 İndirim ☀️ 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Renklerin Özellikleri Ve Faydaları; Pembe

-Pembe renk, koşulsuz sevginin, gerçek aşkın ve şefkat tadında himayenin rengidir.

- Pembe renk kırmızı ile beyaz rengin birleşiminden meydana gelir. Bu nedenle kırmızıdan hareketliliğini alırken beyaz renk saflığıyla bunu dengeler. Hareket ve başarı yan yana gelince elbette etkileyici sonuçlar ortaya çıkar.  Daha fazla pembe, daha fazla tutku ve enerji ortaya çıkarır.

-Pembe feminen ve romantik, sevecen ve samimi, düşünceli ve şefkatlidir. Kırmızının fiziksel tutkusunu yumuşak bir sevgi dolu enerji ile değiştirir.

-Pembe renk ve anlamı, sezgisellik, anlayış, empati, duyarlılık, yumuşaklık ve şefkattir.

-Renk psikolojisinde, pembe bir umut belirtisidir. Sıcak ve rahatlatıcı hislere ilham veren, her şeyin yoluna gireceği duygusu uyandıran olumlu bir renktir.

Pembe, duygusal enerjilerimizi ve öfkemizi yatıştırır. Saldırganlık, kızgınlık, terk edilme ve ihmal gibi öfke içerikli duyguları hafifletir. Araştırmalar, pembeye maruz kalmanın sinirler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olabileceğini, ancak bu durumun insanlarda fiziksel zayıflık yaratabileceğini doğrulamıştır.

-Pembe, takdir, saygı ve hayranlık arayan tehdit edici olmayan bir renktir. Kabul edilmek gibi bir derdi yoktur; sadece ‘teşekkür ederim’ sözlerini duymaktan hoşlanır.

-‘Pembe içinde’ bulunmak ve ‘her şeyin pembe’ olması, sağlıklı oluşu ve başarıyı ifade eder.

-Pembe renk, hepimizin içinde çocuğun tatlılığını ve masumiyetini temsil eder.

-Pembe ayrıca, annenizin ya da anne figürünüzün beslemesi ve rahatlatmasıyla ilişkili olarak erken çocukluk anılarınızı da hatırlatabilir.

-Pembe, olumsuz bir renkten, irade gücünün, kendine güven eksikliği ve öz-değer eksikliği eksikliğini temsil edebilir. Aşırı duygusal ve aşırı temkinli bir doğaya işaret edebilir.

-Pembeyi koyu mavi, koyu yeşil, siyah veya gri gibi diğer koyu renkler ile birleştirmek, pembeye güç ve incelik katar.

Pembe rengin huzuru ve mutluluğunu aksesuarlarınızda taşımak isterseniz, Bonjouk Studio'nun pembe renkli ürünlerine göz atabilirsiniz.

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın