BS35 koduyla %35 İndirim | 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Mavi Renk Doğal Taşlar ve Pozitif Etkileri

Mavi rengi, suyun, okyanusun, gökyüzünün ve şifanın rengidir. Eski Mısırlılar gibi birçok eski medeniyette, cenneti temsil ettiğine inanıldıkları için ritüellerinde mavi kristaller kullanmışlar. Kleopatra, kozmetik malzemeleri için Lapis Lazuli gibi mavi değerli taşları kullanmış. Mavi renk doğal taşlar, ruhsal uyanış, huzur ve sükuneti temsil eder. Özellikle stres altındayken mavi taşlar kullanmak, stresi hafifletir ve zihni sakinleştirir. Mavi renk sakinleştirici ve yatıştırıcı enerjilerle doludur. Gevşemenize, iletişime açık olmanıza ve iç huzuru bulmanıza teşvik eder.

Sorunlarınız karşısında, daha geniş bir perspektiften sağlıklı bir şekilde bakmanızı sağlar. Mavi taşları meditasyona kullanabilirsiniz çünkü mavinin her tonu yumuşak ve yatıştırıcıdır.

Mavi rengi odanızda kullanmak göz ve boğaz çakrasına etki edeceği için daha iyi uyumanızı sağlar. Zihninizde ve kalbinizde endişe, kaygı olmayacağı için daha rahat uyuyacaksınız.

Yaratıcılık söz konusu olduğunda, stres en kötü düşmanınızdır, bu yüzden mavi yaratıcılığınız için gereklidir. Hayal gücünüzü harekete geçirir. Boğaz çakrası ile ilişkisi yüzünden öfkelerinizi yatıştırır. Öz farkındalığa teşvik eder. Mavi rengi doğada birçok doğal taşta bulunur. Bu doğal taşlar:

1- Aquamarin

Aquamarin endişe, stres ve kaygı duygusunu yatıştırır. Sakinlik ve huzur aşılar. Aquamarin kristalleri okyanusun ve denizin enerjisini temsil eder. Eski zamanlarda güzelliği restore etmek için kullanıldığına inanılır ve yaşlanma karşıtı özellikle sahip olduğu düşünülürdü.

Kia Aquamarin & Kuvars & Ametist Bileklik için tıkla!

2- Akik

Boğaz çakrasına bağlı olarak, yatıştırıcı mavi rengi ile Akik rahatlık getirir. Anksiyete için en sakinleştirici kristallerden biri olan Akik, şüphelerinizi ve korkularınızı yatıştırır. Endişeli olduğunuzda Akik doğal taşını kullanarak rahatlayabilirsiniz.

Kybele İnci & Mercan & Doğal Taşlı Kolye için tıkla!

3- Sodalit

Korkularınızı aşmanızı sağlayacak. Eski zamanlarda Yunanistan'da sanatçılar, heykeltraşlar ve ressamlar bu doğal taşa çok önem vermişler çünkü yaratıcılığı arttıracacağını düşünürlermiş. İletişimi sağlamlaştırır. Öz saygınızı yükseltir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Clementine Aquamarin, Sodalit & Labradorit Kolye için tıkla!

4- Lapis Lazuli

Bilgeliği güçlendirir. Olumsuz düşünceleri ortadan kaldırır ve özgürlük getirir. Mısır kralları ve kraliçeleri için geleneksel bir mezar süsüydü. Eski zamanlardan belki çok kullanılan bir taştır. Gevşemeye teşvik eder ve sizi daha eğlenceli biri haline getirir.

Louisa Lapis Lazuli Bileklik için tıkla!

5- Turkuaz

Şifacı bir taş olan Turkuaz, dünyadaki her şeyde güzelliği görmenizi sağlar. Turkuaz yaşama ve koruma taşı olarak kabul edilir. Kendinizi iyi hissetmediğinizd Turkuaz taşını kullanabilirsiniz ve bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz. Arkadaşlığı, sevgiyi ve sağlığı iyileştirmek için Turkuaz mükemmel bir hediyedir.

Medi Doğal İncili Turkuaz Kolye için tıkla!

Medi Doğal İncili Turkuaz Kolye için tıkla!

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın