YAZ koduyla %35 İndirim ☀️ 1.750 TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz

Geçmişten Günümüze Erkek Moda İkonları

Sadece yaşadıkları döneme değil, şimdiki zamanda bile ikonik tarzlarıyla konuşulan, birbirinden başarılı 7 erkeği sizlere ilham olması için listeledik. 

Alain Delon 

Ünlü Fransız oyuncu Alain Delon, özellikle 50-90 yılları arasında Fransız tarzını kendine has dokunuşlarla harmanlayarak adeta modaya yön verdi.

Alain Delon’un gençliği, herşeyiyle kusursuz takım elbiseleri ya da smokinleriyle hatırlanır. Ancak o, zaman zaman hafif serkeş tarzını bu klas görünümüyle de birleştirir ve herkesi hayran bırakırdı.


James Dean


James Dean, Hollywood’un ünlü erkek oyuncularının aksine dağınık saçları, bir tişört ve kot pantolonla yarattığı tarzı, asi karakterini yansıttığı ve neredeyse son düğmesine kadar açılmış gömlekleri ile görmeye alışkın olduğumuz takım elbiseli şıklığın çok dışına çıkmıştı. Özellikle deri ve bomber ceketleri günlük hayatında sık sık kullanan James Dean, beyaz bisiklet yaka tişört ve kot pantolon kombininin yaratıcısı olarak hafızalara kazınmış durumda.


Marlon Brando 


Elbette onu sık sık dar kesim, yeleği bile eksik olmayan takım elbiselerle görmeye alışkınız ancak Marlon Brando da dönemin ruhuna ayak uydurarak gömlek düğmelerini açık bırakırdı. Kaslı vücudunu sergilemek için giymeyi tercih ettiği dar tişörtler, fitilli kumaş pantolonlar ve şık ayakkabılarıyla İtalyan şıklığının vücut bulmuş hali olan Marlon Brando, gençliği ve yaşlılığında bile erkeklerin stil ikonu olmaya devam etti.


Elvis Presley


Rock’n Roll’un kralı olarak bilinen Elvis Presley,  yalnızca müziğiyle değil benzersiz tarzıyla da tarihe geçti. Abartılı sahne kıyafetleri ve şekilli saçlarıyla aklımıza kazınan Presley, gündelik hayatında tercih ettiği pileli bol paça pantolonlar ve küba yakalı gömlekleriyle de bir stil ikonu olduğunu kanıtlıyor. 


Mick Jagger


70’li yılların moda ikonu Jagger, zayıflığı, iddialı rocker kıyafetleri ve cesur kıyafetleriyle o dönemin modasına yön veren isimler arasında geliyor. Günümüzde bile tarzıyla oldukça sık söz ettiren sanatçının solo kariyeri de başarıyla devam ediyor.


Michael Jackson


Pop müziğin efsanevi sanatçısı Michael Jackson, sadece müziğiyle değil giydiği ceketler, loaferları, eldivenleri, bilek boyu pantolanları ile moda dünyasının da kralı olarak adlandırılabilecek ikonlardan biri. Kendi döneminde yepyeni bir soluk getirmiş olan Jackson, günümüzde de hala taklit ediliyor.


Karl Lagerfeld

Fotoğraflar; https://www.pinterest.com.au

Moda dünyasının yaşayan en ünlü Alman tasarımcılarından ve 20. yüzyılın en önemli moda ikonlarından biri olan Karl Lagerfeld, yaklaşık 30 yıldır Chanel’in koleksiyonlarına imza atıyor. Dar pantolon, ceket, dik yakalı gömlek, at kuyruğu, güneş gözlüğü, eldiven ve yüzüklerden oluşan görünümüne her zaman sadık kalıyor. 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın